BATTERIBORRMASKIN EY7441LH2S32
Panasonic
BATTERIBORRMASKIN EY7441LH2S32
Batteriborrmaskin Panasonic EY7441LH2S32 14,4V 2x4,0Ah
Artnr: 450073
Beskrivning
Batteriborrmaskin med IP56 klassning mot damm & vatten. LED-belsysning.
Levereras med 2 st batterier 14,4V 4,0Ah, laddare EY0L80B och förvaringsväska.
Batteri typ: Li-ion
Spänning: 14,4V
Batterikapacitet: 4,0Ah
Laddningstid Anv bar/full: ca 50 min
Vikt, kg: 1,55
Varvtal/min låg/hög (rpm): 70-400 / 200-1400
Moment, Max Nm hårt/mjukt: 44,1 / 31,9
Moment inställningar: 18 steg, 0.5-4.4 Nm (0,23 per steg)
Chuck: 1,5-13 mm
Vibrationsvärde m/s: 2,5 (stål)
Ljudtrycksnivå Db (lPa): 70
Ljudeffektsnivå dB (LWA): 80
Batterikapacitet: 4.0Ah
Bestyckning: Komplett inkl. Batteri, Laddare
Spänning: 14.4V
Vridmoment: 44.1Nm