SKRUVDRAGARE GSR18V-55 2X5AH i gruppen Produktkyrkogård hos SMC Stockholms Maskincentral AB (511005)
SKRUVDRAGARE GSR18V-55 2X5AH
Bosch
SKRUVDRAGARE GSR18V-55 2X5AH
Skruvdragare Bosch GSR 18V-55 inkl. 2x5,0Ah Batterier, Laddare GAL 18V-40 i L-Väska
Artnr: 511005
Beskrivning
Tålig och kraftfull: hög prestanda på 55 Nm och 1 750 v/min säkerställer maximal effektivitet för arbete i trä och metall.
Robust 13 mm Roehm metallchuck med optimal effektöverföring för borrning och skruvdragning.
Med borstlös motor för ökad livslängd och längre batteritid.
Medföljande tillbehör
2x batterier GBA 18V 5,0Ah Li-ion
Snabbladdare GAL 18V-40
L-väska
Tekniska Specifikationer
Vridmoment (mjukt/hårt/max)28/55/- Nm
Varvtal obelastad (1:a/2:a växeln)0 – 460 / 0 – 1.800 v/min.
Chuckvidd, min./max.1,5 / 13 mm
Vikt exkl. batteri1 kg
Momentlägen20
Laddningstid, ca45 min
Borrdiameter
Borr-Ø trä, max.35 mm
Borr-Ø stål, max.13 mm
Skruvdiameter
Skruv-Ø, max.10 mm
Ljudnivå-/vibrationsinformation
Ljudtrycksnivå72.5 dB(A)
Ljudeffektnivå83.5 dB(A)
Onoggrannhet K5 dB
Artikeln har utgått. Ersätts av GSR 18V-65 artikelnummer 511037.
Batterikapacitet: 5.0Ah
Bestyckning: Komplett inkl. Batteri, Laddare
Spänning: 18V
Vridmoment: 55Nm
Vikt: 1.0Kg Exkl. batteri
Varumärke: Bosch
Fler varor från Bosch
TRANSPORTLÅDA L-BOXX 238
Transportlåda Bosch L-Boxx 238
RAK SLIPMASKIN GGS 18V-23 LC
Batterislipmaskin Rak Bosch GGS 18V-23 LC Professional. Sladdlös, kraftfull, 18V. Solo - Enda...
TIGERSÅG GSA 12V-LI SOLO
Tigersåg Bosch GSA 12V-LI Solo
Andra köpte även
BITSSATS 32 DELAR PRO
Bitssats Bosch 32 delar
MÄRKTAPE BROTHER TZE 9MM
Etikettape Brother TZe 9 mm